Dua Lipa, Gazze mesajı sonrası tehditlere boyun eğmedi: Darbe almaya hazırım

Dünyaca ünlü Arnavut kökenli şarkıcı Dua Lipa, dünyanın gözü önünde İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırıma tepki göstermişti.

Kosovalı-Arnavut bir anne-babanın çocuğu olarak Londra’da doğan İngiliz vatandaşı Dua Lipa, 88 milyon kişinin takip ettiği Instagram sayfasından “#AllEyesonRafah” etiketiyle yaptığı paylaşımda, “Çocukların diri diri yakılması asla haklı gösterilemez. Tüm dünya İsrail soykırımını durdurmak için seferber oluyor. Lütfen Gazze ile dayanışmanızı gösterin.” ifadelerini kullanmış ve Gazze için kalıcı bir ateşkes talep etmişti.

“DARBE ALMAYA HAZIRIM”

Bu mesajından sonra İsrail yanlıları tarafından hedef gösterilmesi hakkında Radio Times’a konuşan 28 yaşındaki Lipa, “Politik konular hakkında konuştuğumda, ‘Tamam, bu benden çok daha büyük bir şeyle ilgili ve bunu yayınlamamın tek nedeni bu’ diye kendimi iki, üç kez kontrol ediyorum. Bunu yapmak benim tek tesellim.

Her zaman bir tepkiyle ve diğer insanların görüşleriyle karşılaşıyoruz, o yüzden bu büyük bir karar. Bunu dengeliyorum çünkü nihayetinde bunun (tepki göstermenin) daha büyük bir iyilik için olduğunu hissediyorum. Bu yüzden bu darbeyi almaya hazırım.

Geçmişim ve varoluşumun bir şekilde siyasi olduğu düşünüldüğünde, sesimi yükseltmek benim için doğal bir eğilim, kendimi yakın hissetmek benim için sıra dışı bir şey değil.” ifadelerini kullandı.

DUA LİPA KİMDİR?

22 Ağustos 1995 yılında Londra’da dünyaya gelen Dua Lipa, Kosova’nın bağımsızlığını ilan etmesi arefesinde 2008’de Koskova’ya göçtü. Burada kısa bir süre kalan Lipa ve ailesi, tekrar Londra’ya döndü. Bu dönüş sonrası müziğe yönelen Dua Lipa, bugün dünyanın en çok konuşulan, çok sayıda ödül alan şarkıcısından biri.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x