Heykeli dikildi: Fenerbahçe’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Eda Erdem’e büyük onur!

Fenerbahçe ve Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar‘ın Ülker Stadyumu’ndaki heykeli bir törenle açılıyor.

Açılış töreninde Eda Erdem’in yanı sıra Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yöneticisi Simla Türker Bayazıt ve heykeltraş Pınar Öktem Doğan da yer aldı.

Törende bir konuşma yapan Eda Erdem Dündar’ın açıklamaları şöyle:

“FENERBAHÇE’YE HER ŞEYİMİ ADADIM”

“Sevgili Fenerbahçe taraftarları… Ne zaman hayatımda ters giden bir şey olsa, beni üzen bir şey olsa kafamı kaldırıp tribünlere bakmam yeterdi bana. Sizlerden aldığım güç ile Fenerbahçe’ye her şeyimi adadım. İyi günlerimiz oldu, kötü günlerimiz oldu ama her zaman salonlardan başımız dik ayrıldık. Bana öyle bir şey armağan ettiniz ki, kendimi ne zaman kötü hissetsem bu heykele bakacağım ve kulaklarımda ‘Ne kaptanlar geldi, ne kaptanlar geçti’ bestesi yankılanacak. İyi ki Fenerbahçeliyiz.”

Ali Koç’un açıklamaları ise şöyle:

“ERKEN TARİHİMİZDEN BİRİSİNİN HEYKELİNİ DİKECEĞİZ”

“Bu gördüğünüz alan, diğer bütün heykellerimizin toplanacağı alan. Bir tane boş kaide var, oraya kimin heykelinin geleceğini şu an söylemek istemiyorum. İstişare edeceğiz. Şu kadarını söyleyeyim; tarihimizin erken dönem isimlerinden birisi olacak.”

“EDA ERDEM BİR ROL MODELDİR”

“Böyle özel bir günde Fenerbahçe’mizin ve ülkemizin yıldızı olan Eda Erdem’in heykelinin açılış töreninde burada buluştuk. Eda Erdem sadece sahada sergilediği üstün performasıyla değil, aynı zaman karateriyle de Türk sporu için önemli bir rol modelidir. Tam 16 yıldır formamızı taşıyor.”

“TÜM KADINLARIMIZIN GÜCÜNÜ YÜCELTİYORUZ”

“Bugün Eda’nın heykelini gururla açarken aynı zaman tüm kadınlarımızın gücünü yüceltiyoruz. Eda Erdem’e ve tüm kadın sporcularımıza başarılar diliyorum. Eda’yı böylesine bir evlat olarak yetiştiren ailesine, hocalarına, onu Fenerbahçe’ye kazandıran Mehmet Ali Aydınlar’a, Aziz Yıldırım’a teşekkürlerimi sunuyorum.”

“DÜN BİZİM İÇİN GÜZEL BİR GECE OLDU”

“Dün akşam bizler için güzel bir gece oldu, bu hafta sonu da umarım öyle olur. Hepinize hayırlı bir Ramazan ayı diliyorum”

“KAPTAN GİBİ KAPTAN!”

Heykel açılışında konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ şü ifadeleri kullandı:

“Eda Erdem kaptan gibi kaptandır. Dünya Kadınlar Günü’nde bu güzel heykelin açılışında olmaktan mutlu ve gururluyum. Bir Eda kolay yetişmiyor. Seninle gurur duyuyoruz Eda. İyi ki varsın. Ali Koç Başkanım, böyle güzel bir fikir için voleybol camiası adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olun, var olun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x